Meclis Üyesi Günay, Sokak Hayvanların Yaşam Haklarının Güvence Altına Alınması Gerekir

Körfez Belediye Meclis Üyesi İnan Günay, halk sağlığı ve hayvan hakları politikalarını açıkladı.

Meclis Üyesi Günay, Sokak Hayvanların Yaşam Haklarının Güvence Altına Alınması Gerekir

Körfez Belediye Meclis Üyesi İnan Günay, halk sağlığı ve hayvan hakları politikalarını açıkladı. Günay, sosyal belediyecilik ilkesiyle hareket ettiklerini belirterek, sahipsiz sokak hayvanları sorununu çözmek için proje çalışmalarını yürüttüklerini söyledi. Bu çalışmaların halk sağlığını ve hayvanların yaşam hakkını eş zamanlı korumayı hedeflediğini vurgulayan Günay, süreç ile politikaları belirlerken meslek odaları ve ilgili kuruluşlarla iş birliği içinde olunması gerektiğini ifade etti.

Günay, veteriner hekimlerin kendi çalışma alanlarındaki yetkinlik ve uzmanlıklarının sağlayacağı kamu yararını güvence altına almayı amaçladıklarını belirtti. Bu doğrultuda, hayvan sağlığı ve refahı konusunda uzman görüşlerden faydalandıklarını ve bu doğrultuda politikalar geliştirdiklerini dile getiren Günay, hayvanların korunması ve yaşam haklarının güvence altına alınması için çalışmaların devam edeceğini söyledi.

Günay, Ayrıca halk sağlığı konusunda da önemli adımların atılması gerektiğini belirterek, çevre temizliği, hijyen ve sağlık konularında halkı bilinçlendirmeye yönelik çalışmalar yaptıklarını ifade etti. Ayrıca, sağlık hizmetlerine erişim konusunda da çalışmalar yürüttüklerini ve halkın sağlık hizmetlerinden en iyi şekilde faydalanmasını sağlamak için çaba gösterdiklerini söyledi.

Son olarak, Günay, halk sağlığı ve hayvan hakları politikalarının sürekli olarak gözden geçirilip güncellenmesi gerektiğini ifade etti.

 

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5