banner10

İzmit’in perilerinden, muhteşem tanıtım

Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor Kadın Basketbol Takımının lansman programında konuşan Başkan Hürriyet, “Yeni sezonda hep birlikte, kenetlenerek bu başarı hikayesini yazalım! Takımımıza başarılar diliyor, hep birlikte nice zaferlere şahit olmayı temenni ediyorum” dedi

İzmit’in perilerinden, muhteşem tanıtım

Hürriyet: Birlikte yeni bir başarı hikayesi yazalım!

Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor Kadın Basketbol Takımının 2023-2024 sezonu öncesi lansman programı Dernekler Yerleşkesinde gerçekleştirildi. Programa İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in yanı sıra İzmit Belediyespor Başkanı Yaşar Kardaş, İzmit Belediyesi Başkan Vekili Çetin Sarıca, İzmit Belediyespor Yönetim Kurulu Üyeleri Haşmet Uçar, Yusuf Dilaver, KYÖD Başkanı Uğur Saral ve spor basını katıldı. 

“GÜZEL BEKLENTİLERLE BAŞLIYORUZ”

Programda konuşan Başkan Hürriyet şu ifadeleri kullandı; “Bu başarı sürecinde kıymetli bir emek var. Kulüp yöneticilerine, teknik heyete ve sporcularımıza teşekkür ediyorum. Kentimizin gururu olan kentimizi Süper Lig derecesinde temsil eden tek takım İzmit Belediyespor. Bizim heyecan kaynağımız kadın basketbol takımımız. Yeni sezonda eskiden kalan oyuncularımız ve yeni katılan oyuncularımızla güzel beklentilerle başlayacağız. 

“100. YILDA AZİMLE MÜCADELE”

A Milli Kadın Voleybol Milli Takımımızın gösterdiği başarı Atatürk’ün vizyonunun muhteşem bir örneği olarak karşımıza çıktı. Takımımızın her bir oyuncusu, genç kızlarımıza ve tüm gençlerimize ilham verdiğini düşünüyorum. Onlara hayallerinin peşinden gitmeleri gerektiğini, başarının cinsiyetle değil, azimle geldiğini gösteriyorlar. Şimdi de İzmit Belediyespor Kadın Basketbol Takımımız Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılında güzel anılar yaşatacak. Aynı zamanda Belediyemizin de 100. Yılı. Bu anlamlı senede güzel işler yapacağımızı düşünüyorum. 

“İZMİT HALKI TAKIMI YALNIZ BIRAKMADI”

Talihsiz bir şekilde alt lige düşmüştük ama imkanlarımız az olsa da başarırız dedik. Eşit şartlarda yarışmıyoruz ama kararlı olursak ki kızlarımız o mücadelenin en güzel örneğini gösterdiler. İzmit halkı o başarı için hem dua etti hem bizi maçlarda yalnız bırakmadı. İzmit halkına da teşekkür etmek istiyorum. O son maçın son topu kaderimiz oldu. Bu bizim vazgeçmediğimizde ne büyük başarılar elde edebileceğimizin göstergesi. Bu sezon da bizim için muhteşem bir enerji olacak. 

SPONSORLARA TEŞEKKÜR 

Bu sene de takımı hiç yalnız bırakmayacağım. Yeni transferlerimiz şehrimize hoş geldiniz. Takımımıza bol enerji iyi bir sezon diliyorum. Yeni sezonumuzda daha güçlü bir takım olacağız. Yolumuz açık olsun. Tüm sponsorlarımıza teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum. Mehmet Kavan Yapı, Medikal Park, 41 Burda AVM, DEFKAR Yapı, Tadu Konsept ve HDI Sigorta, sizlerin desteği bizim için gerçekten paha biçilemezdir. Özellikle Mehmet Kavan Yapı’ya, bu sene takımımızın isim sponsoru olarak yanımızda olduğu için teşekkür ederim.

“TAKIMIMIZA BAŞARILAR DİLİYORUM”

Bir şehrin spor takımı, o şehrin ruhudur. Biz İzmitliler olarak, bu ruhu en iyi şekilde temsil edecek bir takıma sahibiz. Yeni sezonda, İzmit Belediyespor Kadın Basketbol Takımımızın daha da büyük başarılara imza atacağına olan inancım tam. Yeni sezonda hep birlikte, kenetlenerek bu başarı hikayesini yazalım! Takımımıza başarılar diliyor, hep birlikte nice zaferlere şahit olmayı temenni ediyorum.”

“YENİ SEZON HAYIRLI OLSUN”

Lansmanda söz alan İzmit Belediyespor Kulüp Başkanı Yaşar Kardaş, “Geçen seneyi geride bıraktık. Bu sene Süper ligde kalıcı olmayı hedefliyoruz. Geçen sene bir üst lige çıkamazsınız dediler ama başardık. İlk maçımızı 14 Eylül’de Orman Genel Müdürlüğüyle Ankara’da oynayacağız. Yeni sezon hayırlı olsun. Bize desteklerini esirgemeyen İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Başkan Vekili Çetin Sarıca’ya teşekkür ediyoruz. Çetin Sarıca bu sene genel sekreterimiz, Yusuf Dilaver saymanımız, Haşmet Uçar da yönetimimizde ve Ömer  Eren Kavan da yönetimimizde. Bu sene yönetimimizi de şampiyonlar gibi oluşturduk. İnşallah bu sene Süper Lig de başarılı oluruz. Tüm sponsorlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. 

İŞTE MEHMET KAVAN YAPI İZMİT BELEDİYESPOR 

KADIN BASKETBOL TAKIMI KADROSU

Kaptan: Özge Özışık

Ayşe Cora

Hande Kuzu

Derya Kavak

Ezgi Manlacı

Ferda Yıldız

Başak Altunbey

Dilara Tongar 

Sierra Lashe Calhoun

Gergena İvanova

Khaalia Hillsman

Jaime Nicole Nared 

YÖNETİM KURULU

 Başkan: Yaşar Kardaş

Genel Sekreter: Çetin Sarıca

Başkan Yardımcısı: Selime Aslı Ünal

Sayman: Yusuf Dilaver

Üye: Haşmet Uçar

Üye: Ömer Eren Kavan

Üye: Hakan Uzuner 

TEKNİK EKİP

Genel Menajer: Onur Berber

İdari Menajer: Ahmet Emre Ercanlı 

Baş Antrenör: Hasan Fırat Okul

Yardımcı Antrenör: Murat Tuna

Yardımcı Antrenör: İstemihan Örücü

Yardımcı Antrenör: Zeynep Tosun

Fizyoterapist: Deniz Aleyna Genç

Masör: Zeynel Yakup Seçgün

Atletik Performans Antrenörü: Arzu Demirkıran

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5