banner10

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Şehirdeki tesisleşme çalışmalarında öncü ve örnek

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, sporun her branşına önem vererek kentin farklı noktalarına modern tesisler inşa etmeye devam ediyor. Bu tesisler, sporseverlere kaliteli ve güvenli bir ortamda spor yapma imkanı sunuyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Şehirdeki tesisleşme çalışmalarında öncü ve örnek

 Belediye, futbol, basketbol, voleybol, tenis, yüzme gibi birçok spor dalına yönelik tesisler inşa ediyor. Bu tesislerde, profesyonel sporcuların yanı sıra amatör sporcular da antrenman yapabiliyor ve maçlarını gerçekleştirebiliyor. Ayrıca, tesislerde düzenlenen spor etkinlikleriyle de kentteki spor kültürünün gelişmesine katkı sağlanıyor.

“Sporun Başkenti Kocaeli” vizyonu doğrultusunda sporun her branşına önem veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kentin farklı noktalarına tesisler kazandırmaya devam ediyor. Gençlerin spor yapabileceği alanlar inşa ederek sporun ve sporcunun her zaman yanında olan Büyükşehir, bu kapsamda 2019-2023 yılları arasında 121 takım spor aleti, 29 adet futbol, 10 adet basketbol ve 3 adet voleybol sahasının yapımını gerçekleştirdi. Büyükşehir, 2 adet tenis kortunu da sporseverlerin hizmetine sundu.

BİSİKLET VE YÜRÜYÜŞ YOLLARI

Büyükşehir Belediyesi, hizmete aldığı yürüyüş yolları ve mesire alanlarıyla vatandaşları stresli yaşamdan uzaklaştırırken, doğayla iç içe kalmalarını sağlıyor. Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri, bu kapsamda 12 adet mesire alanı, 25 kilometre yürüyüş yolu ve 18 kilometre bisiklet yolunu şehre kazandırdı. Büyükşehir, yaptığı spor yatırımlarıyla Kocaelililere şehir merkezinde spor yapma imkanı sunuyor.

SKATE PARK KENTTE YAYGINLAŞIYOR

Sporun her alanına katkı sunan Büyükşehir Belediyesi, gençlerin isteği üzerine kent genelinde ilçelere skate park yapımına devam ediyor. İlkini Seka sahili Kocaeli Kongre Merkezi yanında yapan Büyükşehir Belediyesi daha sonra Başiskele, Körfez, Derince ve Karamürsel ilçelerinde skate park yaptı. Gençlerin isteği üzerine her ilçede bir skate park yapmayı hedefleyen Kocaeli Büyükşehir, şimdi de İzmit Doğu Kışla Gençlik Parkına ve Gölcük İhsaniye Sahiline skate park yapıyor. Büyükşehir, kaykay sporunun tüm kentte yaygınlaştırmayı hedefliyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2024, 15:47

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5