Körfez’e yeni spor kompleksi

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, ilçedeki spor tesislerinin sayısını arttırmak ve çocukların güvenli bir şekilde vakit geçirebileceği alanlar oluşturmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Körfez’e yeni spor kompleksi

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, ilçedeki spor tesislerinin sayısını arttırmak ve çocukların güvenli bir şekilde vakit geçirebileceği alanlar oluşturmak için çalışmalarını sürdürüyor. Son 2 ay içerisinde 4 yeni mahalli spor sahası hizmete açıldı ve çocuklar artık daha modern ve güvenli alanlarda spor yapma imkanına sahip.

Yavuz Sultan Selim Mahallesi Körfez Kent’te ise büyük bir spor tesisinin yapım çalışmaları devam ediyor. Bu komple spor tesisi, bölge halkının spor yapabileceği, fitness ve egzersiz imkanlarından faydalanabileceği geniş bir alan olacak. Başkan Söğüt, ilçedeki spor altyapısını güçlendirmek ve halkın spor yapma imkanlarını arttırmak için bu tür projelere önem veriyor.

Körfez Belediyesi, spor tesislerinin yanı sıra spor kulüplerine de destek vermeye devam ediyor. Gençlerin ve çocukların spor yapmalarını teşvik etmek ve sağlıklı bir yaşam tarzını benimsemelerini sağlamak amacıyla yapılan bu çalışmalar, ilçenin spor potansiyelini arttırmaya ve gençlerin sosyal hayata daha aktif katılımını sağlamaya yönelik önemli adımlar olarak değerlendiriliyor.

TENİS SAHASI DA EKLENDİ

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt de içerisinde futbol sahası, basketbol sahası ve tenis alanının yer aldığı spor kompleksinde incelemelerde bulundu. Çalışmalar ile ilgili olarak bilgi alan Başkan Şener Söğüt, “Yavuz Sultan Selim Mahallemizde bu hayata geçireceğimiz ikinci tesis olacak.

SPOR SAHALARI HAYATA GEÇİRİLDİ

Atalar-Hacı Osman, Yavuz Sultan Selim, İlimtepe ve Hereke bölgemizde spor sahası yaptık, gençlerimizin kullanımına açtık. İlimtepe’de bir de Millet Bahçemiz içerisinde spor alanı var. O da tamamlandı. Her şey gençlerimizin spora ulaşımını kolaylaştırmak için” ifadelerini kullandı.

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5