banner10

SMARTNET Komite Toplantısı GTÜ’de Yapıldı

GTÜ' nün proje ortakları arasında yer aldığı inovasyon ve girişimcilik projesi SMARTNET' in Komite Toplantısı GTÜ ev sahipliğinde yapıldı.

SMARTNET Komite Toplantısı GTÜ’de Yapıldı

Huni Modeli ile Teknoloji Transferi ve Ticarileşme için Akıllı Ağ (SMARTNET) Projesi komite toplantısı Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Kongre ve Kültür Merkezi'nde GTÜ Rektörü Prof. Dr. Hacı Ali MANTAR, Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Rektörü Prof. Dr. Tamer YILMAZ, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Türkay DERELİ, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent GÜLOĞLU, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Avrupa Birliği Delegasyonu, konsorsiyum, YTÜ Teknopark, GTÜ TTO ve Teknopark yetkililerinin online ve yüz yüze katılımları ile gerçekleştirildi.

Girişimcilik camiasının tüm aktörlerini ve oyuncularını katma değerli bir platformda bir araya getirmeyi amaçlayan projenin komite toplantısında ilk olarak SMARTNET Projesi Takım Lideri Ufuk BATUM proje hakkında bilgiler aktararak, projedeki gelişmeler ile ilgili bir sunum yaptı. BATUM, katılımcılardan gelen soruları cevaplandırdı. GTÜ Rektörü Prof. Dr. Hacı Ali MANTAR ve YTÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer YILMAZ ise yaptıkları konuşmalarda üniversitelerin bu güç birlikteliğinin inovasyon ve girişimcilik ekosistemine önemli katkılar sağlayacağını belirterek, projede yer alıp, katkı sunmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Toplantı tüm katılımcıların görüşlerinin alınmasının ardından, bir sonraki komite toplantısının Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nde yapılması kararı ile sonlandırıldı. 

İnovasyon ve girişimcilik projesi SMARTNET, Türkiye ve AB mali desteğiyle Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında, Yıldız Teknik Üniversitesi yürütücülüğünde, İstanbul Teknik Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve Gebze Teknik Üniversitesi proje ortaklığında yapılıyor. Projede Teknoparklar, Teknoloji Transfer Ofisleri, kuluçka merkezleri vb. platformlar arasında iş birliği geliştirerek Türkiye’nin fikri sınai mülkiyet haklarını, teknoloji ürünlerini, hizmet kapasitesini, ticareti ve ihracatını artırmak için çalışmalar sürdürülüyor. SMARTNET bütün ekosistemin paydaşlarının buluştuğu ve beraber çalıştığı, güçlü ve uluslararası boyuta hizmet edecek, doğru eşleşmeleri yapay zeka yardımıyla belirleyen ve bu bağlamda altyapı sağlayan önemli bir platform olmayı hedefliyor.

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5