TBMM Başkan Vekili Akar Sanat Akademisini gezdi

TBMM Başkanvekili ve CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, İzmit Belediyesi Sanat Merkezi’ni gezerek verilen hizmetlerle ilgili bilgi aldı.

TBMM Başkan Vekili Akar  Sanat Akademisini gezdi

“İzmit çok şanslı”

Akar İzmit Sanat Akademisinde yaptığı konuşmada, “İzmit böyle bir tesise sahip olduğu için çok şanslı” dedi

Mehmet Ali Paşa Mahallesi’nde bulunan İzmit Belediyesi Sanat Merkezi, TBMM Başkanvekili ve CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar’ı ağırladı. İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in eşlik ettiği Akar, İzmit Belediyesi Sanat Merkezinde verilen hizmetlerle ilgili bilgi aldı. Heyet ayrıca İzmit Sanat Merkezi’ndeki halk oyunları dersi alan gençler tarafından hazırlanan dans gösterisini de izledi. 

“ÇOCUKLAR SPOR VE SANATLA TANIŞMALI” 

Sanat Akademisiyle ilgili açıklamalarda bulunan TBMM Başkanvekili ve CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar şu ifadeleri kullandı; “İzmit Belediyesi Sanat Akademisi 1000’e yakın öğrencisi olan İzmit’e gerçekten de büyük hizmet edecek bir yapı. Burası İzmit’in ihtiyacını karşılayacak bir proje. 11 değişik branşta eğitim veriliyor. Bir çocuğun bir sanat dalı ve 1 spor dalında mutlaka ilgilenmesi gerektiğine inanan bir insanım. Bütün aileler çocuklarını sanatla ve sporla tanıştırmalılar. Her çocukta en az 1 sanat dalını yapabilecek yetenek mutlaka vardır. 

“BELEDİYENİN BÜYÜK KATKISI VAR”

Gördüğümüz tesislerde hem sanata hem spora yönelik büyük emek veriliyor ve çocuklarımızın yaralanması sağlanıyor. Özellikle bu civardaki aileler çok şanslı. Aslında İzmit şanslı, böyle bir tesis var, Belediyenin büyük katkısı var. Aileler çocuklarını buralara gönderirlerse sokaklarda kötü alışkanlık sahibi gençler olmaz. Böylece çocuklar topluma yararlı birer fert haline dönüşmüş olurlar. 

“VİZYONER PROJELER YAPILIYOR”

Bugün gezip gördüğüm projeler sosyal projeler. Belediye başkanlarının bir temel görevleri vardır bir de belediye başkanının o kente nasıl baktığı ile ilgili vizyoner projeler vardır. Sosyal belediyecilik insanlara koli koli gıda malzemesi vermek demek değildir. Sosyal belediyecilik burada olduğu gibi o kentin sanat ihtiyacını, spor ihtiyacını gidermektir. Engellilerin engelsiz alanlarda yer alabilmeleri çok önemli. Alzheimer hastalarını çok önemsiyorum. 

“TÜM PROJELERİ BEĞENDİM”

Çünkü belli bir yaştan sonra bu hastalığa yakalanan vatandaşımızın bir çocuktan daha fazla desteğe ihtiyacı oluyor. Bir belediye başkanı bu tarz projeler yaptığı zaman bana göre başarılı bir belediye başkanıdır. İzmit’te bunu gerçekleştirdik, gerçekleştiriyoruz. Amacımız bundan sonra bu tarz projelerin sayısını arttırmak. Kısa vadede bu projeleri tüm İzmit’in geneline yaymak, gelecekte de tüm Kocaeli’nin geneline yaymak istiyoruz. Başarılarınızın devamını diliyorum. Tüm projeleri çok beğendim. Bunlar değerli projeler, farklı belediye başkanları da projeleri hayata geçirmeli.”

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5