Asgari ücrete ara zam var mı?' sorusuna yanıt

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan, asgari ücrete temmuz ayında ara zam yapılmayacağını belirtti.

Asgari ücrete ara zam var mı?' sorusuna yanıt

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan, asgari ücrete temmuz ayında ara zam yapılmayacağını belirtti. Bu açıklama, asgari ücretle geçimini sağlayan milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiriyor. Pandemi sürecinde ekonomik zorluklarla karşı karşıya kalan vatandaşlar, asgari ücrete yapılacak bir zamın beklentisi içerisindeydi. Ancak Bakan Işıkhan'ın açıklamasıyla bu beklenti bir süre daha ertelenmiş oldu.

Emeklilerin de merakla beklediği konulardan biri olan emekli maaşları hakkında da açıklamalarda bulunan Bakan Işıkhan, en düşük emekli aylığının 10 bin lira olduğunu belirtti. Temmuz ayında ise enflasyon farkının emekli maaşlarına yansıtılacağını ifade etti. Emeklilerin alım gücünü korumak adına enflasyon farkının düzenli olarak hesaplanıp maaşlara yansıtılması önem taşıyor.

Pandemi sürecinde ekonomik olarak zor günler geçiren vatandaşlar için asgari ücret ve emekli maaşlarındaki gelişmeler yakından takip ediliyor. Bakan Işıkhan'ın yapmış olduğu açıklamalar, milyonlarca insanın maddi durumunu etkileyen önemli konuları kapsıyor. Gelecek dönemde yapılacak olan düzenlemeler ve zam oranları, vatandaşlar tarafından büyük bir merakla beklenmeye devam ediyor.

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5