65 yaş ve üstü vatandaşların sınırsız biniş hakkı var mı?

 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz ve indirimli seyahat kartlarında yapılan değişikliklerle ilgili çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı.

65 yaş ve üstü vatandaşların sınırsız biniş hakkı var mı?

 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz ve indirimli seyahat kartlarında yapılan değişikliklerle ilgili çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı. Ulusal yayın kuruluşlarında yer alan haberlerde, 65 yaş ve üstü vatandaşların sınırsız biniş hakkının sona erdiği iddiaları asılsız çıktı. Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, 65 yaş ve üstü vatandaşların KocaeliKartlarında herhangi bir sınırlama olmadığı belirtildi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma araçlarında 65 yaş ve üstü vatandaşlara sağlanan avantajların devam edeceğini vurguladı. Yapılan düzenlemeyle birlikte, 65 yaş ve üstü vatandaşlar KocaeliKartlarını kullanmaya devam edebilecekler. Bu konuda çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığı ve vatandaşların endişe etmemesi gerektiği belirtildi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma hizmetlerinde her kesime eşit ve adaletli bir şekilde hizmet vermeye devam edeceğini açıkladı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin toplu taşıma hizmetlerinde yapılan düzenlemelerle ilgili olarak çıkan asılsız haberlerin doğru bilgiye dayanmadığı ortaya çıktı. 65 yaş ve üstü vatandaşların KocaeliKartlarında herhangi bir kısıtlama olmadığı ve avantajların devam edeceği belirtildi.

BASINDA ÇIKAN ASILSIZ HABERLER

Kocaeli’nde ulaşımda kullanılan ücretsiz ve indirimli seyahat kartlarında düzenlemeye gidildi yönündeki haberler gerçeği yansıtmıyor. Bazı basın organlarında; ‘’Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ücretsiz ve indirimli seyahat kartlarında önemli bir değişikliğe gitti. Yeni düzenleme ile birlikte toplu taşıma araçlarında 65 yaş ve üstü vatandaşların sınırsız biniş hakkı sona erdi ve sınırlama getirildi’’ şeklinde haberler yer almıştı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, yapılan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

ULAŞIMDA SINIRLAMA YOK

Ulaşım Dairesi Başkanlığınca yapılan açıklamada Kocaeli’nde ulaşımda kullanılan ücretsiz ve indirimli seyahat kartları kullanımında herhangi bir düzenleme yapılmadığı ve özellikle 65 yaş ve üstü vatandaşların KocaeliKartlarında herhangi bir sınırlama olmadığı ifade edildi.

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5