banner10

Başiskele Belediyesi YKS Tercihinde Başiskeleli Gençlere Destek Oldu

Başiskele Belediyesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS)  başarılı puanlar alarak doğru üniversite ve meslek tercihi yapacak öğrencilere ücretsiz “YKS Rehberlik ve Danışmanlık Hizmeti” sundu.  

Başiskele Belediyesi YKS Tercihinde Başiskeleli Gençlere Destek Oldu

Genc-i Âlâ Gençlik Modeli ile eğitimden sanata, bilimden spora, sosyal ve kültürel aktivitelerden teknolojiye kadar birçok alanda Başiskele’deki çocuklara ve gençlere destek sağlayan Başiskele Belediyesi, YKS tercihinde de gençlerin yanında ve destekçisi oldu.

 

UZMAN REHBER EĞİTMENLER EŞLİĞİNDE

 

2022 YKS tercih maratonun başlamasıyla birlikte sınavda başarılı puanlar alan ve hangi üniversiteyi ve bölümü seçeceği konusunda kararsız kalan Başiskeleli üniversite adayları, tercih sürecinde Başiskele Belediyesi’nin “YKS Rehberlik ve Danışmanlık Hizmeti”nden faydalandılar.

 

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü’nün ilçedeki gençlere yönelik desteği her alanda devam ediyor. Geleceğin hazinesi olarak gördüğü genç kardeşlerinin eğitimlerindeki en büyük adımı olan üniversite tercihlerinde geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da destek sağladı.   

 

GENÇBÜS İKİ HAFTA BOYUNCA İLÇEYİ DOLAŞTI

 

Başiskele İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından görevlendirilen uzman rehber öğretmenler eşliğinde 28 Temmuz Cuma günü başlayan “YKS Rehberlik ve Danışmanlık Hizmeti” GençBüs Mobil Gençlik Merkezi ile öğrencilerin ayağına kadar götürüldü. İki hafta boyunca ilçenin 8 farklı noktasında üniversite adaylarına, uzman eğitimciler tarafından YKS tercihlerinde danışmanlık hizmeti verildi. Barbaros Semt Meydanı, Kullar Semt Meydanı, Başiskele Sahili, Yeşilyurt Mahallesi, Başiskele Çocuk Üniversitesi önü, Azize Hatun Kadın Spor Merkezi önü, Vezirçiftliği Semt Konağı Yanı ve Yuvacık Kültür Merkezi önünde verilen hizmetten yüzlerce üniversite adayı faydalandı.

 

ÖĞRENCİ VE VELİLERDEN TEŞEKKÜR

 

Çay ve kahve ikramı eşliğinde ücretsiz danışmanlık hizmetinden faydalanan öğrenciler veliler Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü’ye ve ekibine teşekkür ettiler.

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5