Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Sakatathane Hizmet Tesisi, Kuruyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirmek üzere Sakatathane Hizmet Binası'nı kurma çalışmalarına başladı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Sakatathane Hizmet Tesisi, Kuruyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirmek üzere Sakatathane Hizmet Binası'nı kurma çalışmalarına başladı. Modern mezbahane kompleksinin alt kısmında konumlanacak olan bu tesis için temel betonları atıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin Solaklar yolu üzerinde hayata geçirdiği proje, Türkiye'de benzeri olmayan bir yapı olarak dikkat çekiyor.

672 metrekarelik bir alana yayılacak olan Sakatathane Hizmet Tesisi, iç organ, kelle ayak, işkembe, bağırsak gibi ürünlerin işlenmesini sağlayacak donanıma sahip olacak. Tesiste ayrıca mal kabul, işleme, paketleme alanları ile muhafaza için soğuk odalar bulunacak. Bu proje ile birlikte Kocaeli, hayvan kesim ve et işleme sektöründe modern tesislerden birine sahip olacak ve böylelikle hijyenik şartlarda et ürünleri işlenebilecek.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı ve yetkililer, Sakatathane Hizmet Tesisi'nin tamamlanmasıyla birlikte bölgede et ve iç organ işleme süreçlerinin daha sağlıklı ve güvenli bir şekilde yürütüleceğini belirtiyor. Proje, sadece bölge ekonomisine katkı sağlamakla kalmayıp aynı zamanda modern standartlarda çevre dostu bir tesis olacak şekilde tasarlanmış bulunuyor.

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5