Kocaeli Büyükşehir’den, YKS için ücretsiz ulaşım

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 08-09 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Yükseköğretim Kurumlar Sınavı'na (YKS) girecek öğrenciler ve görevli personeller için ücretsiz ulaşım imkanı sağlayacak.

Kocaeli Büyükşehir’den, YKS için ücretsiz ulaşım

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 08-09 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Yükseköğretim Kurumlar Sınavı'na (YKS) girecek öğrenciler ve görevli personeller için ücretsiz ulaşım imkanı sağlayacak. Kocaeli'de sınava girecek olan 120 bin 195 öğrenci ve görevli personel için ek seferler düzenleyerek, sınav günü ulaşım sorununu en aza indirmeyi hedefliyor.

Büyükşehir Belediyesi, sınav günü öğrencilerin ve görevlilerin rahat bir şekilde sınav yerlerine ulaşmalarını sağlamak amacıyla ek seferler düzenleyecek. Ayrıca, sınav günü toplu taşıma araçlarından ücretsiz olarak faydalanabilecek olan öğrenciler ve görevliler, sınav stresiyle birlikte ulaşım sorunuyla da karşılaşmayacaklar.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin bu uygulaması, sınava girecek olan öğrencilerin ve görevlilerin sınav günü daha huzurlu ve stressiz bir şekilde sınav yerlerine ulaşmalarını sağlayacak. Ücretsiz ulaşım imkanıyla öğrencilerin sınav günü daha rahat bir şekilde sınavlarına odaklanmaları ve başarılı olmaları hedefleniyor.

YKS SEFERBERLİĞİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 08-09 Haziran günlerinde sınava girecek öğrenci ve sınavda görevli personel için ek sefer düzenleyecek. Ulaşımda ek seferler konularak öğrencilerin gönül rahatlığı ile sınav yerlerine gitmeleri sağlanacak.

ÜCRETSİZ ULAŞIM

08-09 Haziran tarihlerinde sınava girecek öğrenciler ve görevliler Büyükşehir Belediyesinin ulaşım hizmetinden ücretsiz yararlanabilecek. Öğrencilerin sadece sınav giriş belgesi, görevlilerin ise görevli kartlarını göstermeleri yeterli olacak.

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5