banner10

Mesai saatleri, düzenlemesine uyulması

İlimiz kamu kurum ve kuruluşlarında mesai saatleri, 11.03.2024 tarihinden itibaren değişikliğe uğramıştır.

Mesai saatleri, düzenlemesine uyulması

İlimiz kamu kurum ve kuruluşlarında mesai saatleri, 11.03.2024 tarihinden itibaren değişikliğe uğramıştır. Yapılan düzenlemeye göre, artık çalışma saatleri şu şekilde belirlenmiştir:

- Hafta içi çalışma saatleri, sabah 08:30 ile akşam 17:30 arasında olacaktır.
- Öğle arası mola süresi, 12:00 ile 13:00 saatleri arasında olacaktır.
- Cumartesi günleri ise çalışma saatleri, sabah 09:00 ile öğleden sonra 13:00 arasında olacaktır.

Bu yeni mesai düzenlemesi, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan memurların çalışma saatlerini daha verimli ve düzenli hale getirmeyi amaçlamaktadır. Ancak bazı kamu kurum ve kuruluşları için özel kanun, tüzük ve talimatlarla belirlenmiş olan çalışma saatleri bu düzenlemenin dışında tutulacaktır.

Yeni mesai saatleri düzenlemesine uyulması, kamu hizmetlerinin aksamadan yürütülmesi ve memurların daha sağlıklı bir çalışma düzenine sahip olmaları açısından önem arz etmektedir. Bu nedenle, ilgili kurum ve kuruluşlarda görev yapan personellerin yeni mesai saatlerine uyum sağlamaları gerekmektedir.

Yapılan bu düzenleme ile ilgili detaylı bilgi almak isteyenler, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının resmi internet sitelerinden veya ilgili birimlerinden bilgi edinebilirler. Yeni mesai saatleri düzenlemesinin tüm kamu çalışanlarına hayırlı olmasını dileriz.

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5