Seyrek Plajı'ndaki, bakım çalışmaları, tamamlandı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Seyrek Plajı'nı yaza hazırlamak amacıyla başlattığı kapsamlı bakım ve onarım çalışmalarını tamamladı.

Seyrek Plajı'ndaki, bakım çalışmaları, tamamlandı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Seyrek Plajı'nı yaza hazırlamak amacıyla başlattığı kapsamlı bakım ve onarım çalışmalarını tamamladı. Geçtiğimiz yıl yaşanan olumsuz hava koşullarının etkilerini gidermek için harekete geçen Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri, plajın mavi bayrak standartlarına uygun bir şekilde yenilenmesini sağladı. 

Plajın genel düzenlemesi kapsamında lavaboların tamiratı ve tuvalet binasının yeniden düzenlenmesi başta olmak üzere çeşitli alanlarda iyileştirme çalışmaları gerçekleştirildi. Ahşap yapıların tamamının boyanması ve 550 metrekarelik beton alanın yeniden boyanıp cilalanmasıyla plajın estetik görünümü ve dayanıklılığı artırıldı. Ayrıca, 6,500 metrekarelik kumsalın temizliği ve havalandırılması sağlanarak, plajın hijyenik standartları iyileştirildi. Yeni kum takviyesi yapılarak plajın kum kalitesi ve kullanım konforu artırıldı.

Seyrek Plajı'ndaki bu iyileştirme çalışmaları, bölgeye gelen ziyaretçilerin rahat ve keyifli bir deneyim yaşamalarını sağlamayı hedefliyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin çevre düzenlemesi ve bakım çalışmalarıyla, Seyrek Plajı'nın yerel halk ve turistler için tercih edilen bir destinasyon olmaya devam etmesi amaçlanıyor.

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5