Tarihi İpekyolu’nda, Uluslararası Atlı Dayanıklılık Yarışması

Körfez Belediyesi ve Türkiye Binicilik Federasyonu iş birliğiyle düzenlenen Ulusal ve Uluslararası Atlı Dayanıklılık Yarışması gerçeklestirildi

Tarihi İpekyolu’nda, Uluslararası Atlı Dayanıklılık Yarışması

Körfez Belediyesi ve Türkiye Binicilik Federasyonu iş birliğiyle düzenlenen Ulusal ve Uluslararası Atlı Dayanıklılık Yarışması, Sevindikli ve Sipahiler Köyü arasında bulunan Tarihi İpekyolu güzergâhında gerçekleştirildi. Yarışmaya Türkiye'nin dört bir yanından binicilerin yanı sıra yabancı ülkelerden de katılım sağlandı. Atların dayanıklılığını ve binicilerin becerilerini test etmek amacıyla düzenlenen yarışma, izleyicilerden büyük ilgi gördü.

Yarışma boyunca biniciler, zorlu parkurlarda atlarıyla birlikte engelleri aşarak hedefe ulaşmaya çalıştılar. Atların dayanıklılığını ve binicilerin yeteneklerini sergilediği yarışmada, hem sporcular hem de izleyiciler heyecan dolu anlar yaşadı. Yarışmanın sonunda dereceye giren binicilere ödülleri takdim edilirken, katılımcılar arasında dostluk ve dayanışma atmosferi hakimdi.

Körfez Belediyesi ve Türkiye Binicilik Federasyonu'nun ortaklaşa düzenlediği Ulusal ve Uluslararası Atlı Dayanıklılık Yarışması, bölgeye renkli ve heyecan dolu bir etkinlik kazandırdı. Tarihi İpekyolu güzergâhında gerçekleştirilen yarışma, at severlerin ve spor tutkunlarının ilgisini çekmeyi başardı. Organizasyonun başarılı geçmesi ve katılımcıların memnuniyeti, gelecek yıllarda benzer etkinliklerin düzenlenmesi için de motivasyon oluşturdu.

Körfez Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Binicilik Federasyonu iş birliğiyle 10-12 Mayıs tarihlerinde Sevindikli’de gerçekleştirilen Atlı Dayanıklılık Yarışları nefes kesti. Sevindikli ve Sipahiler arasında oluşturulan parkurda gerçekleştirilen yarışma büyük ilgi görürken, renkli görüntüler de yaşandı. İki gün süren ve farklı kategorilerde gerçekleştirilen yarışmaya Türkiye’nin dört bir yanından kulüpler katıldı.

Sevindikli Taşköprü Er Meydanı’nda gerçekleştirilen final törenine; Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Türkiye Binicilik Federasyonu Başkan Vekili Güven Şahinler, İlçe Jandarma Komutanı Hüseyin Eraslan, Başkan Yardımcıları İbrahim Çırpan, Osman Yurt ve Ahmet Erdemiş, AK Parti İlçe Başkanı Nurettin Okudan, MHP İlçe Başkanı Doğan Bekiroğlu, muhtarlar, at yetiştiricileri, sporcular ve vatandaşlar katıldı.

MÜKEMMEL BİR PARKUR OLDU

Ödül töreni öncesinde Başkan Şener Söğüt’e destekleri ve hazırlanan etap için teşekkür eden Başkanvekili Güven Şahinler, “Çok güzel bir organizasyonu daha geride bıraktık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Başkan Şener Söğüt de konuşmasında, doğa harikası bir bölgede muhteşem bir etkinlik gerçekleştirildiğinin altını çizdi.

MUHTEŞEM BİR ETKİNLİK OLDU

Başkan Söğüt, “Geçtiğimiz kasım ayında ilkini gerçekleştirmiş, eksiklikleri görmüştük. Hava da güzel olunca muhteşem bir doğa içerisinde çok güzel bir etkinlik oldu. Ben emeği geçen herkese, federasyon yetkililerimize ve buraya gelen at yetiştiricileri ile sporculara teşekkür ediyorum. Yarışmaya katılan takımları ve yarışmacıları kutluyorum.

ATA SPORUNUN BAŞKENTİ OLDU

Binicilik bizim ata sporumuz. Ve güzel sporun Tarihi İpekyolu üzerinde gerçekleştiriliyor olması da bizler için ayrı bir mutluluk. Sevindikli bölgemiz ata sporumuz olan yağlı güreşin ardından artık uluslararası alanda Atlı Dayanıklılık Yarışması’na da ev sahipliği yapıyor” dedi.

ÖDÜLLERİNİ ALDILAR

Protokol üyelerinin konuşmasının ardından Ulusal ve uluslar arası alanda gerçekleştirilen ve 4 kategoriyi kapsayan (20, 40, 60 ve 80 kilometre) yarışlarda derece elde eden sporculara ve takımlara ödülleri takdim edildi. Ödül töreni sonrasında hep birlikte günün anısına hatıra fotoğrafı çektirildi. Sporcular ve takım yöneticileri de Başkan Söğüt’e süreç boyunca desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5