TOKİ hak sahipleri, isyan etti

Çevre Şehircilik ve İklim Bakanı Mehmet Özhaseki'nin katılımıyla gerçekleşen anahtar teslim töreni Sepetçi TOKİ konutlarında gerçekleşti.

TOKİ hak sahipleri, isyan etti

Çevre Şehircilik ve İklim Bakanı Mehmet Özhaseki'nin katılımıyla gerçekleşen anahtar teslim töreni Sepetçi TOKİ konutlarında gerçekleşti. Ancak, törende hak sahipleri mağdur olduklarını belirterek isyan etti. Programda sembolik olarak sadece 5 kişiye anahtar teslimi yapılmasına tepki gösteren hak sahipleri, büyük bir gerginlik yaşandı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ve TOKİ Başkanı Ömer Bulut, vatandaşları sakinleştirmek için çaba gösterdi.

Dışarıda yapılan konuşmaların ardından Bakan Özhaseki, hak sahipleriyle bir araya gelerek sorunları dinledi. Hak sahipleri, kendilerine verilen sözlerin tutulmadığını ve mağdur edildiklerini belirtti. Bakan Özhaseki ise, yaşanan sıkıntıları çözmek için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Programın sonunda, hak sahipleriyle yapılan görüşmeler sonucunda bazı çözüm önerileri ortaya atıldı.

Hak sahipleri, yaşadıkları mağduriyetin giderilmesi ve hak ettikleri şekilde konutlarına kavuşmaları için yetkililerden destek istedi.

Sepetçi TOKİ'de hak sahipleri,

Biz büyükşehire gidiyoruz Tahir Bey'e ulaşamıyoruz.

Sepetçi TOKİ'de hak sahipleri, neden davet edilmedi? Biz mağduruz. Anahtar teslimini zar zor yaptırdık önce eve giremedik müteahhit geldi. Elektriğimiz de kesikti." dedi.

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5