Başiskele, Termal Tesis Projesi, Sağlık Turizmine Hazırlanıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Başiskele ilçesinde hayata geçirdiği termal tesis projesinde çalışmalarını hızla ilerletiyor.

Başiskele, Termal Tesis Projesi, Sağlık Turizmine Hazırlanıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Başiskele ilçesinde hayata geçirdiği termal tesis projesinde çalışmalarını hızla ilerletiyor. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, projeyi yerinde inceleyerek, tesisin tamamlandığında Kocaeli'nin sağlık turizmine önemli katkı sağlayacağını belirtti. Başkan Büyükakın'a incelemeleri sırasında Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, AK Parti Başiskele İlçe Başkanı Mustafa Koral ve Yapı Kontrol Dairesi Başkanı Serkan Ihlamur eşlik etti.

Sağlık Turizminin Yeni Merkezi Olacak

Başiskele Termal Tesis projesi, 930 metre derinlikten çıkarılan 57 derece sıcaklıkta termal suyun kullanılmasıyla dikkat çekiyor. Estetik ve geleneksel mimariyle tasarlanan tesis, termal havuzlar, hamam, sauna, aile banyoları, dinlenme alanları, eğlence ve etkinlik alanları gibi birçok imkan sunacak. Proje tamamlandığında Başiskele için bir cazibe merkezi olurken, Kocaeli için de önemli bir sağlık turizm destinasyonu haline gelecek.

Hızla İlerleyen Çalışmalar

Ocak ayında temeli atılan proje kapsamında kaba imalatların %98'i tamamlanmış durumda. Şu anda iç sıva ve mermer işleri devam ederken, yapının dış cephe işlemleri de başlamış durumda. Elektrik ve mekanik imalatlar da aynı hızla sürdürülüyor.

Başkan Büyükakın, incelemelerin ardından Yuvacık'ta yaşayan İhsan Özkaraslan ve Kazım Kılıç'ı ziyaret ederek, hayır duaları aldı. Büyükakın, ziyaret sırasında "Allah’ın rızası ve milletin mutluluğu için çıktığımız hizmet yolculuğunda, büyüklerimizin dualarını alarak yolumuza devam ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Başiskele Termal Tesis projesi, hem sağlık turizmi açısından önemli bir adım niteliği taşıyor hem de bölgenin turistik çekiciliğini artıracak potansiyele sahip bir yatırım olarak dikkat çekiyor.

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2024, 21:47

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5