Büyükakın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, kadınların toplumun en önemli unsurlarından biri olduğunu vurgulayarak, kadınların güçlenmesi için çalışmalar yürüttüklerini belirtti.

Büyükakın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

 Büyükakın, kadınların toplumun koruyucu ve birleştirici unsuru olduğunu ifade ederek, onların güçlenmesinin toplumun güçlenmesiyle doğrudan ilişkili olduğunu söyledi. Bu nedenle, kadınlar için yaratıcı ve özgün projeler geliştirmeye özen gösterdiklerini dile getiren Büyükakın, kadınların toplumda daha aktif ve etkin rol almasını sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti.

Büyükakın, kadınların eğitimden iş hayatına, siyasetten sosyal hayata kadar her alanda daha fazla söz sahibi olmaları gerektiğini vurgulayarak, bu doğrultuda projeler geliştirdiklerini söyledi. Kadınların ekonomik özgürlüğünü desteklemek, eğitim ve istihdam olanaklarını artırmak, şiddetle mücadele etmek gibi konularda çalışmalar yaptıklarını belirten Büyükakın, kadınların toplumda daha fazla görünür olmalarını sağlamak için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak kadınların güçlenmesi ve toplumda daha etkin rol almaları için çeşitli projeler hayata geçirdiklerini belirten Büyükakın, kadınların sosyal, kültürel ve ekonomik hayatta daha fazla söz sahibi olmalarını sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi. 

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayınladı. Kadınların toplum içerisinde öncelikli ve çok önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayan Başkan Büyükakın şöyle devam etti:  “ Sürdürülebilir, adil ve kalkınmış bir toplumu inşa etmenin yolu kadınlarının siyaset, ekonomi, hukuk, sanat, kültür ve akademi gibi farklı alanlarda eğitimli, donanımlı ve söz sahibi olmasından geçer. İstihdamda kadına ayrılan pay ne kadar büyükse o ülke o kadar gelişmiş demektir. Biz bu şiarla kadınlarımızın kendini yenilemeleri ve geliştirmeleri için elimizden geleni yapma gayretindeyiz. Kocaeli’yi “Anne Şehir” vizyonuna taşıyarak kadınlarımıza verdiğimiz önemi ve ayrıcalığı da gözler önüne sermiş bulunmaktayız. Yüz binlerce kadının kendini fark edebilmesi, üretimin aktif bir şekilde içinde yer alması, seyirci değil oyun kurucu kimliğini kazanması için farklı organizasyonlar ve istihdam programları da düzenlemekteyiz.  “Kadın iyiyse toplum iyi”anlayışı ile özgün ve yenilikçi bakış açımızın bir ürünü olarak hayata geçirdiğimiz Seka Sanat İhtisas Merkezi’mizle kadınlarımıza sanat ve akademi alanında var olacakları yeni bir alan daha açmanın haklı gururu ve heyecanı içerisindeyiz. “Anne Şehir Kocaeli” imajına yakışır işler yapmaya devam edeceğimizin sözünü yineleyerek bizler için bir gün değil, her gün özel olan tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2024, 15:26

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5