banner10

ÇİLEK TOPLA BİZİM İÇİN!

Kız çocuklarımızın eğitimine katkı  için çilek toplamaya devam ediyoruz

ÇİLEK TOPLA BİZİM İÇİN!

İzmit Belediyesinin, geçtiğimiz Ekim ayında atıl durumundan kurtararak Çayırköy Mahallesi’nde oluşturduğu ve hasılatı kız çocuklarının eğitimine harcanacak Çilek Köyü’ndeki hasat programına katılmak isteyen vatandaşlar için Perşembe ve Pazar günleri servis kaldırılacak 

Üreten Belediye vizyonuyla hareket eden İzmit Belediyesi, Çayırköy Mahallesi’nde yıllardır atıl bırakılan 12 dönümlük araziye geçtiğimiz Ekim ayında 25 bin çilek fidesi dikmişti. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet tarafından ekilen fidelerden büyüyen çilekler ilk hasat için hazır hale geldi. İlk hasat geçtiğimiz hafta vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.  İyi tarım uygulamalarının kullanıldığı bahçeden çilek almak isteyen vatandaşlar, Çayırköy’deki bahçeye gelip istedikleri gibi hasat yapıp topladıkları çilekleri satın alabilecek.

KURYAPI DURAĞINDAN SERVİS

Çilek Köyü’ndeki hasat programı için Kuryapı durağından servis kaldırılacak. Hasat etkinliğine katılmak isteyen vatandaşlar için Yeni Cuma arkasındaki Kur Yapı durağından Perşembe günü saat 11.00 ve 14.00’da Pazar günü ise 12.00 ve saat 15.00’da servis hizmeti sunulacak. Çilek tarlası saat 19.00’a kadar vatandaşların ziyaretine açık olacak.  İyi tarım uygulamalarının kullanıldığı bahçeden çilek almak isteyen vatandaşlar, Çayırköy’deki bahçeye gelip istedikleri gibi hasat yapıp topladıkları çilekleri satın alabilecek.

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5