banner10

Erzurumlular, Rektör Cantürk’e gitti

Kocaeli Üniversitesi’nde, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı görevine getirilen Prof. Dr. Sadettin Hülagü’nün ardından rektörlük görevine atanan Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk’e tebrik ziyaretleri devam ediyor. Cantürk, önceki gün rektörlük binasında ilimizdeki Erzurumluları ağırladı.

Erzurumlular, Rektör Cantürk’e gitti

 

DADAŞ’LARI AĞIRLADI

Kocaeli Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkanı Ahmet Önal ve beraberindeki vakıf yöneticileri, Rektör Cantürk ile bir araya geldi. Rektörlük binasında Erzurumlu konuklarını ağırlayan Cantürk, Vakıf yöneticileri ile yakından ilgilendi ve ziyaretleri dolayısıyla vakıf yöneticilerine teşekkür etti.

 

ÖNAL BAŞARILAR DİLEDİ

Buluşma sırasında Cantürk’ü rektörlüğe atanması dolayısıyla tebrik eden Vakıf Başkanı Önal, “Sadettin hocamızın röktürlüğü döneminde üniversite hastanemizin başhekimi olarak elde ettiğiniz başarılara Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü döneminde de sürdüreceğinize inanıyorum. Yeni göreviniz dolayısıyla sizleri tebrik ediyorum” dedi.

 

CANTÜRK MEMNUN KALDI

Erzurumlular Vakfı Başkanı Ahmet Önal ve vakıf yöneticilerine teşekkür eden Rektör Nuh Zafer Cantürk ise, “Üniversitemiz ile sivil toplum kuruluşları arasında her zaman ve her türlü iş birliğine hazırız. Ziyaretiniz ve verdiğiniz destek mesajlarımız için teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu. Vakıf Başkanı Önal, rektör Cantürk’e Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretlerinin “Marifetname” isimli eserini hediye etti.

 

ÇİFTÇİ’Yİ DE ZİYARET ETTİLER

Ayrıca vakfın yayın organı olan “Dadaş” dergisi ve Tarihçi-Yazar Muzaffer Taşyürek’in “Umudun Yeşerdiği Topraklar” isimli kitabı kendisine takdim edildi. Buluşma günün anısına çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu. Rektör Cantürk ile makamında buluşan Erzurumlular, daha sonra ise Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi ile de bir araya geldi.

 

KALABALIK ZİYARET

Öte yandan ziyaretleri sırasında Vakıf Başkanı Ahmet Önal’a; Vakıf Başkan Vekili Av. Emrah KaramanDanışma Kurulu Başkan Yardımcısı, Kocaeli Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhsin Halis, Danışma Kurulu Üyeleri Dr. Öğretim Üyesi Yıldırım Karadeniz, KOÜ Öğretim Görevlisi Sinan Taşkan, Erzurumlular Vakfı Kurucu Başkanı Azmi Cihat Hatipoğlu, Vakıf Mütevelli Heyeti Üyesi Zekeriya Tiryaki, Vakıf Genel Sekreteri Murat Şenel,Denetleme Kurulu Başkanı Volkan Hamşioğlu, Şahin Önal, Erkan Gül, aynı zamanda vakıf yönetiminde yer alan Kartepe Erzurumlular Derneği Başkanı Hüseyin Şimşek eşlik etti.

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5